do początku mapa serwisu kontakt  
AKTUALNOŚCI
19 GRUDNIA 2019

Naszym najważniejszym i największym świątecznym wydarzeniem jest organizowane przez internat od wielu lat spotkanie wigilijne. Uczestniczyli w nim wychowankowie wraz z rodzicami i wychowawcami oraz zaproszonymi gośćmi. Gośćmi specjalnymi byli przedstawiciele samorządu uczniowskiego PZS nr 2 w Kościerzynie, tzw. „Budowlanki” z przewodniczącą Basią Mania, którzy wraz z uczniami z kilkudziesięciu klas zorganizowali zbiórkę pieniędzy na prezenty dla naszych „internackich” dzieci. Za zebrane środki zakupili 35 wspaniałych i naprawdę wielkich paczek świątecznych dla wszystkich wychowanków internatu, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni i przepięknie dziękujemy! Pomysłodawcą tego szlachetnego czynu był Pan Grzegorz Czajkowski, a koordynatorką tego przedsięwzięcia była p. Agnieszka Marzec - Stencel, nauczycielka i wychowawczyni z SOSW.
Kolejnymi niespodziankami obdarowali naszych wychowanków kibice Klubu Sportowego „KASZUBIA”, wraz z zarządem, którzy z osobistym Mikołajem dosłownie „wpadli” do ośrodka niosąc ze sobą świąteczne prezenty dla każdego dziecka.
Do tych wszystkich wspaniałości świątecznych nie sposób nie dodać prezentów od uczniów i nauczycieli prywatnej szkoły ”Prymus” w Kościerzynie, zaprzyjaźnionych sklepów spożywczych w Dziemianach i wielu innych prywatnych osób, które przyczyniły się do tego, że tegoroczne świąteczne paczki były jeszcze bogatsze!
Wyrazy wdzięczności kierujemy do p. Ireneusza Hincy, szefa firmy "Konica Foto-Express", który sfinansował wydruk i oprawę introligatorską podziękowań adresowanych do naszych sponsorów.
Wszystkim przyjaciołom, darczyńcom oraz sympatykom naszego ośrodka życzymy Wesołych Świąt!

 

(tekst i zdjęcia: Maciej Narkun)