do początku mapa serwisu kontakt  
ARCHIWUM
ŚWIATOWY DZIEŃ AUTYZMU W PRZEDSZKOLU

Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, zorganizowaliśmy wspólne zabawy integracyjne. Zabawa sprawiła dzieciom i rodzicom wiele radości i satysfakcji. Kolor niebieski był dzisiaj symbolem naszej wrażliwości.
Dziękujemy rodzicom, wychowawcom i opiekunom za miło spędzony czas.

więcej
 
NA LODOWISKU

Wczoraj, 5 lutego późnym popołudniem, wychowankowie II i III grupy chłopców, wraz z wychowawcami wybrali się na łyżwy. Wstęp na lodowisko zasponsorowali nam kibice Klubu Sportowego „KASZUBIA”. 
 

Dziękujemy za frajdę i sportową zabawę!                                   

 

(MN, PK)

 

więcej
 
KASZUBSKA KARTKA ŚWIĄTECZNA

Konkurs na „Kaszubską kartkę z życzeniami na Boże Narodzenie rozstrzygnięty!

10 grudnia 2018 roku w Sali im. Lubomira Szopińskiego w Kościerzynie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie na „Kaszubską kartkę z życzeniami na Boże Narodzenie”. Uczniowie szkół powiatu kościerskiego mogli wykazać się pomysłowością 
i kreatywnością w tworzeniu kartek o tematyce bożonarodzeniowej. Komisja postanowiła docenić prace naszych uczniów i przyznać nagrodę główną dla Roksany Kuszaj w kategorii klas V-VIII oraz wyróżnienia dla Natalii Lipskiej i Martyny Garbaszewskiej. 
Serdecznie gratulujemy!

(BK, DW)

więcej
 
ECH TE SKRZATY

W piątek 21 grudnia 2018 odbyło się spotkanie wigilijne z rodzicami I i II grupy dziewcząt. Rodzice obejrzeli przedstawienie pod tytułem "Ech te skrzaty" przygotowane przez wychowawców I i II grupy dziewcząt, w którym występowały wychowanki. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze przy słodkim poczęstunku. Wszyscy byli zachwyceni występem.

więcej
 
WIGILIA W INTERNACIE

WIGILIA INTERNACKA…

…to nasze najważniejsze i największe świąteczne wydarzenie organizowane od początku istnienia Ośrodka. Uczestniczyli w niej wychowankowie grup wychowawczych, rodzice, wychowawcy, nauczyciele oraz zaproszeni goście. 
Specjalnymi gośćmi byli przedstawiciele Samorządu uczniowskiego PZS nr 2 w Kościerzynie tzw. „Budowlanki” z Przewodniczącą Basią Mania, którzy wraz z uczniami z dwudziestu sześciu klas zorganizowali zbiórkę pieniędzy na prezenty dla naszych „internackich” dzieci. Za zebrane środki zakupili 39 wspaniałych i naprawdę wielkich paczek świątecznych dla wszystkich wychowanków internatu, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni i przepięknie dziękujemy! Pomysłodawcą tego szlachetnego czynu był Pan Grzegorz Czajkowski - od lat dobry duch naszego Ośrodka, od którego również w tym roku otrzymaliśmy świąteczne prezenty dla dzieci.

Kolejnym szczęściem obdarowali naszych wychowanków kibice Klubu Sportowego „KASZUBIA”, wraz z zarządem, którzy z własnym Mikołajem dosłownie „wpadli” do ośrodka niosąc ze sobą świąteczne dary dla naszych dzieci: nowe meble do świeżo wyremontowanej kuchni internackiej chłopców, 30 biletów do kina, 30 biletów na lodowisko, słodycze, piłki, gry planszowe i wiele innych niespodzianek. Prawdziwe szaleństwo i nieopisana radość!

Do tych wszystkich wspaniałości świątecznych nie sposób nie dodać prezentów od uczniów prywatnej szkoły ”Prymus” w Kościerzynie, uczniów Zespołu Szkół w Skorzewie, zaprzyjaźnionych sklepów spożywczych w Dziemianach, Kościerskiej Hucie, i wielu innych prywatnych osób, które przyczyniły się do znacznego powiększenia paczek świątecznych dla naszych wychowanków.

Dzięki takim ludziom jak nasi cudowni darczyńcy, świat staje się lepszy, serca dzieci są przepełnione radością a nasze nieopisaną wdzięcznością. 
Słowo „dziękujemy” to zdecydowanie za mało.

Życzymy Wam wszystkim takiej radości i miłości w te święta, jaką my czuliśmy podczas naszej wspaniałej Wigilii Internackiej!

 

(A.M-S)

więcej
 
KONKURS "100 LAT NASZEJ NIEPODLEGŁEJ OJCZYZNY” - ZAKOŃCZONY

W czwartek gościliśmy w naszym Ośrodku laureatów Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "100 lat naszej niepodległej ojczyzny”. Wszystkie przysłane prace zostały zaprezentowane na holach szkoły. Uroczystość z udziałem zaproszonych gości i komisji konkursowej uświetniły występy dzieci z grup wychowawczych naszego internatu pod opieką wychowawców - prezentując przepiękny występ z piosenką żołnierską i angażując wszystkich do wspólnego śpiewania Gratulujemy laureatom konkursu, a dzieciom i wychowawcom internatu wspaniałego występu  :)

(WS)

więcej